2009 yılından kurulan Şimal İlaçlama; Türkiye genelinde dezenfeksiyon hizmeti, haşere ilaçlama hizmeti, temizlik hizmeti ve ilaçlama malzemeleri hizmetleri verir. Müşteri memnuniyeti ve çevre sağlığına önem veren Şimal İlaçlama, sektörünün öncü markalarından biridir. Firmanın sunduğu dezenfeksiyon hizmeti, yaşam alanlarını gözle görülemeyecek mikroorganizmalardan arındırma işlemidir. Firmanın dezenfeksiyon hizmeti uyguladığı alanlar ve işlemler ise;

 • Kapalı alan temizliği ve dezenfekte edilmesi
 • Su deposu temizliği ve dezenfekte edilmesi Bknz. Su Deposu Temizliği
 • Sıcak su boyler temizliği ve dezenfekte edilmesi olarak sıralanır

Ev, iş yeri, toplu konut, kamu alanları ve açık alanlar gibi yaşam alanları için dezenfekte işlemi sunan Şimal İlaçlama, Sağlık Bakanlığı onaylı ürünler kullanır. Onaylı içeriğe sahip ürünler ve profesyonel ekip ile uygulanan dezenfekte hizmeti sayesinde yaşam alanları insan sağlığını tehdit edecek mikrop ve mantarlardan arındırılır.

Hijyenik Yaşam Alanları İçin En Etkili Çözüm

Şimal İlaçlama uzmanlığında uygulanan dezenfeksiyon işlemi, hijyenik yaşam alanları için etkili çözümler sunar. Uygulamalar, Sağlık Bakanlığı onaylı ürünler kullanılarak uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilir. Salgın hastalıkların yaşandığı günümüz dünyasında okulların, hastanelerin, restoranların, alışveriş merkezlerinin, toplu konutların, toplu taşıma araçlarının, iş yerlerinin ve evlerin düzenli olarak dezenfekte edilmesi gerekir. Şimal İlaçlama tüm bu yaşam alanlarında kapsamlı bir hijyen uygulaması sağlar. Ancak kapsamlı bir dezenfekte uygulaması için kullanılacak dezenfektan malzemede bazı özelliklerin bulunması gerekir:

 • Dezenfekte etkisinin yüksek olması önemlidir.
 • Leke, kalıntı ve koku bırakmayan yapıda olmalıdır.
 • Yüksek etki göstererek uygulanan yüzeyi mikrop ve virüsten arındırmalıdır.
 • Çevre ve insan sağlığına zarar vermemelidir.
 • Sağlık Bakanlığı onaylı içeriğe sahip olmalıdır.

Uzman Ekip ile Profesyonel Uygulama

Yaşam alanlarında dezenfeksiyon işlemi uygulaması uzman bir ekip tarafından yapılır. Dezenfeksiyon işlemi öncesinde uzman ekip ellerini dezenfekte ederek özel kıyafet giyer. Ardından uygulama öncesi işlem yapılacak alanı inceler, malzeme ve uygulama planlaması yapar. Sonrasında uzman ekip sağlığa zarar vermeyen kaliteli içeriğe sahip malzemelerle arındırma işlemini uygular. Uygulamada kullanılan malzeme, insan ve evcil hayvan sağlığına zarar verecek koku ya da kalıntı bırakmaz. Bu işlem özellikle elle temasın çok olduğu bölgelerde yoğun olarak kullanılır. Hastane gibi bakteri oranının çok olduğu alanlarda, hastanelerin yoğun bakım ünitelerinde, ameliyat malzemelerinin temizlenmesinde, asansör ve merdivenlerde dezenfeksiyon uygulamaları profesyonel ekip tarafından yapılır. Bunun dışında okullarda sınıflar ve koridorlar düzenli olarak dezenfeksiyon işlemiyle arındırılır. Restoranlar da dezenfeksiyon işlemini düzenli olarak yaptırmaya dikkat eder.

Şimal İlaçlama ile Daha Steril Yaşam Alanları

Yaşamın olduğu her alanda mikroorganizmalar bulunur. Ev, okul, iş yerleri ve hastanelerde bulunan halılar, koltuklar, yerler ve asansörler virüs, bakteri ve mantar yuvasıdır ve bu alanlarda yaşayan birçok bakteri çeşidi kullanılan temizlik malzemelerine karşı dayanıklıdır. Bu nedenle kapalı yaşam alanlarında düzenli olarak dezenfeksiyon işleminin uygulanması gerekir. Şimal İlaçlama, kapalı yaşam alanlarında bulunan ve insan sağlığını olumsuz etkileyen virüs, bakteri ve mantarları %99.99 oranında yok eder. Özellikle hastane ortamlarında bulunan diyaliz, yoğun bakım, ameliyathane, tıbbi ve cerrahi cihazlar ve yenidoğan bakım ünitelerinin düzenli olarak dezenfekte edilmesi gerekir. Şimal İlaçlama’nın uzman ekibi tarafından Sağlık Bakanlığı onayını almış ürünler kullanılarak yaşam alanları zararlı organizmalardan derinlemesine arındırılır. Şimal İlaçlama uzmanlığında yaşam alanınız için kapsamlı bir dezenfeksiyon hizmeti almak istiyorsanız mesai saatleri içinde canlı destek hattı ile iletişime geçerek kapsamlı bilgi edinebilir, mesai saatleri dışında mesaj gönder butonunu kullanarak istediğiniz bilgilendirmeyi kısa sürede alabilirsiniz. Şimal İlaçlama ekibi en kısa sürede dönüş yaparak dezenfeksiyon işlemi hakkında bilgiyi size sunacaktır.

Hızlı Talepte Bulun,
Hemen Arayalım!

  Kapat

  Sepetim

  No products in the cart.