Sürüngen Nedir?

Pullu derisi olan bir omurgalı türü olan sürüngenler, çevrede görüldüğü zaman insanlar için korkutucu bir görüntüye sahip olabiliyorlar. Bu türün içerisine giren kertenkele, yılan, solucan gibi hayvanlar pullu görüntüleri sebebiyle insanların korkmasına ve onlardan uzak durmak istemelerine neden olabiliyorlar. Kışın yuvalarında kalmayı tercih eden, sıcak havalarda ise yuvalarından çıkan sürüngenler, yaz mevsiminde insanlar için daha büyük bir sorun olabiliyorlar. Genelde zararsız olsalar da bazı durumlarda ısırmalarından ve zehirli olmalarından dolayı tehlikeli hale gelebiliyorlar. Kertenkele ısırıkları zararsız olarak bilinse de bir diğer sürüngen türü olan yılanların ısırıkları zehirli olma ihtimallerinden dolayı insanlar için tehlikeli olabiliyor. Genellikle açık alanları tercih eden sürüngenler, dışarıda yemek bulamadıkları ve aç kaldıkları zamanlarda evlerin içerisine de girebiliyorlar. Kapıların ve pencerelerin altındaki boşluklar, garaj boşlukları, tesisat boşlukları, çatıdaki boşluklar sürüngenlerin eve girmelerine neden olabiliyor.

Sürüngenlerle Mücadele Yöntemleri

Sürüngenlerle mücadele etmek için profesyonel bir ilaçlama desteği almanız, kolay ve hızlı bir şekilde sonuç elde etmeniz için en etkili ve kolay yöntem olacaktır. Profesyonel bir ilaçlama sonrası sürüngenlerden tamamen kurtulmanız mümkün. Yılan, kertenkele gibi sürüngenler, tehlike hissettikleri durumlarda insanlara zarar verebilirler. Bu zararla etkili bir şekilde baş edebilmek bu alanda uzman kişiler için çok daha kolay ve güvenlidir. Evinizde ya da bahçenizde, sürüngenlerle ilgili bir sorun yaşıyorsanız bize kolayca ulaşabilir ve güvenilir bir şekilde ilaçlama desteği alabilirsiniz.

Genellikle dış mekanlarda bulunan sürüngenler bahçe, sera, tarla gibi alanlara aç oldukları ve diğer canlı türlerini yemek istedikleri için girerler. Bulunduğunuz ortamda fazla miktarda böcek ve kemirgen varsa, sürüngenlerin bu alanları tercih etme ihtimali daha yüksektir. Evlerin içerisine de girebilen sürüngenler, evinize yakın olan ağaç dallarına tırmanarak içeri girebilirler. Ağaç dallarının evinizle temasını engellemeniz sürüngenlerin bu yolla içeriye girmesinin önüne geçebilir. Daha kalıcı bir çözüm için bize ulaşarak ilaçlama desteği alabilirsiniz.

Sürüngenlerle Mücadele İçin Ne Yapılabilir?

 • Sürüngenler, çevrede bulunan diğer canlı türlerini yemek için evinize ya da bahçenize girebilirler. Sürüngen olduğundan şüphe ettiğiniz mekanlardaki böcek ve kemirgenleri ortadan kaldırarak onların beslenemeyeceği bir alan yaratabilir ve bu alanlara girmelerinin önüne geçebilirsiniz.
 • Bahçenizdeki bitki yuvaları sürüngenlerin kendilerine yuva yapabileceği alanlardır. Bu bitkileri kaldırarak sürüngenlerin yuva yapabilme ihtimali olan alanları ortadan kaldırabilirsiniz.
 • Sürüngenler bahçe içerisinde saklanmak için birçok alan bulabilir. Bahçe çimlerinizi kısaltmanız sürüngenlerin çimlerin arasında saklanmasını engeller. Bu sayede onları daha kolay fark edebilirsiniz.
 • Sürüngenler duvar ve verandaların arasındaki boşluklara yuva yapabilirler. Bu boşlukları doldurmanız, onların bu alanlarda saklanmalarını ve yuva yapmalarını engeller.
 • Bahçenizde bulunan odun yığınları sürüngenlerin en çok saklanabildikleri yerlerden biridir. Bu odun yığınlarını kaldırmanız etkili olabilir.

Bu mücadele yöntemleri bir süreliğine etkili olabilir fakat geçici yöntemlerdir. Eğer %100 çözüme ulaşmak istiyorsanız Şimal İlaçlama’yı tercih edebilirsiniz. Ayrıca biyosidal ürün uygulama sertifikasına sahip olan işletmesi, sorun yaşadığınız sürüngenleri yerinde imha ederek kısa sürede kalıcı bir çözüme ulaşmanızı hedefler. Aklınıza takılan her soru için birlikte çalıştıkları uzman ekibe, mesai saatlerinde ise canlı destek ile, mesai saatleri dışında ise de mesaj göndererek ulaşabilirsiniz.

Hızlı Talepte Bulun,
Hemen Arayalım!

  Kapat

  Sepetim

  Sepetinizde ürün bulunmuyor.